خوشنویسی آیات قرآن بر بال پروانه‌ها


ابتکار جدید کاتب ریزنگار قرآن؛


%d8%ae%d9%88%d8%b4%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d8%a2%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d8%a8%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7

گروه هنر: در تازه‌ترین فعالیت هنری‌ام، آیات قرآن و تصاویر اماکن مذهبی را با استفاده از رنگ و قلم‌موی تذهیب روی بال پروانه‌ها ترسیم می‌کنم.

رائین خانزاده، کاتب و هنرمند ریزنگار قرآن، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) گفت: پس از نگارش دو قرآن مطلا که آنها را به یک جواهرفروش آلمانی افغانی‌تبار هدیه کردم، در شرایط فعلی مشغول نقاشی با استفاده از آبرنگ و قلم‌موی تذهیب روی بال پروانه‌ها هستم.
وی ادامه داد: نقوشی که در حال ترسیم آنها روی بال پروانه‌هایی که آنها را به صورت خشک شده خریداری می‌کنم، هستم، آیات قرآن و تصویر برخی اماکن مذهبی همچون مدینه منوره است؛ به نظرم کار نو و مبتکرانه‌ای است هر چند باید اعتراف کنم در مقابل طراحی نقوشی که خداوند در بال پروانه‌ها داشته، ناچیز است.
این هنرمند خوشنویس گفت: کار نقاشی روی بال پروانه‌ها که امیدوارم به زودی بتوانم مجموعه‌ای از آنها را در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار دهم، بسیار ظریف است و نیاز به حوصله و دقت فراوانی دارد؛ من با ریزنگاری قرآنی که آثاری را با این شیوه خلق کرده‌ام، می خواهم این نکته را به اثبات برسانم که برطبق روایات و احادیث ، نظر کردن به آیات قرآن موجب تقویت بینایی چشم می‌شود.
وی در پایان گفت: 15 سال بی‌وقفه روزی 9 ساعت در حال خوشنویسی قرآن به شیوه‌های غیرمتعارف هستم اما نه تنها سوی چشمانم را از دست نداده‌ام بلکه چون سر و کارم با آیات الهی است هر روز احساس می‌کنم بیناتر از قبل هستم و جزئیات بیشتری از پدیده‌های پیرامون را می‌توانم با چشم غیرمسلح مشاهده کنم.
طبقه بندی: شنیدنیها، گالری تصاویر،

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به ماهنامه قرآنی (در مسیل آسمان) - خوشنویسی آیات قرآن بر بال پروانه‌ها می باشد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات