تبلیغات
ماهنامه قرآنی (در مسیل آسمان)
مورچه : مهندس پل سازیاین مسأله واقعیت دارد! مورچه همانند انسان بلکه بهتر از انسان عملیات پل­سازی را انجام می­دهد! دانشمندان به تازگی دریافتند که تعدادی از مورچه ­ها برای فراهم نمودن عبور و مرور هزاران مورچه، خود را برای ساختن پل فدا می­کنند. یک مورچه با جان و دل این تصمیم را دراین نظام اجتماعی می­پذیرد تا جایی که وزن خود را امتحان کرده تا اگر مناسب پل­سازی باشد، خود را فدا کند!

چه شگفت انگیز است! هم­بستگی و ترحّم در دنیای مورچه­ها وجود دارد، آیا ما انسان­ها هم، چنین هستیم؟ پیامبر اسلام(ص) مؤمنان را در همکاری و هم­بستگی به ساختمانی محکم تشبیه ساخته است. حال که در دنیای مورچه تعاون و همکاری وجود دارد تا جایی که زندگی­شان را فدا می­کنند، بهتر نیست انسان­ها هم چنین عملکردی نسبت به خداوندشان داشته باشند؟! خداوند متعال این­ها را در قرآن بیان نموده که مورچه و دیگر مخلوقات همانند ما انسان­ها، جامعه­ای نظام­مند دارند. خداوند می­فرماید:

و هر جنبنده‏ای در زمین و هر پرنده‏ای در هوا که به دو بال پرواز می‏کند همگی طایفه‌هایی مانند شما (نوع بشر) هستند. همه چیز را در این قرآن ذکر نموده­ایم و در نهایت همه به سوی خداوند بازخواهند گشت.

[الأنعام: 38].


برچسب‌ها: برگرفته از سایت عبدالدائم الكحیل
http://ghoranvaelm7.blogfa.comطبقه بندی: شنیدنیها، کشفیات قرآنی، دانستنیهای قرانی،

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به ماهنامه قرآنی (در مسیل آسمان) - مورچه : مهندس پل سازی می باشد.